Status športnika / Student athletes

Kandidati za status športnika/For the high-level student-athlete project

Kaj je

Licej F. Preerna redno pristopa k projektu High-level student-athletes, po MO z dne 10. aprila 2018, t.279. Da bi vam dali več informacij v starih časih, če ga kupite v pristanišču, od zdaj naprej v prihodnosti, najprej preberite čudna imena, preberite statusno pristanišče.

Status portnika daje dijakinjam oziroma dijakom (v nadaljevanju portnikom) možnost, da so na uradnih tekmovanjih in treningih upravičeno odsotni pri pouku. Poleg tega bo za te dijake razredni svet pripravil osebni učni načrt. V tem dokumentu lahko najdete posebne ministrske okrožnice, kako naj potekajo učenje ob predvidenih odsotnostih (uporaba specifičnih e-platform, e pota, skype pogovorov, ipd), preverjanja znanja ter ostale pedagoško-didaktične naloge.

Dijaki-nje portniki, kandidati za status portnika, bodo morali do konca novembra oddati v tajnitvo ole ter profesorjem portne vzgoje (prof. Milou Tulu ali prof. Marku Kalcu)potrdilo o svojem portnem udejstvovanju (glej prilogo). V potrdilu naj bo tudi napisano ime portnega tutorja z njegovim telefonom.

Potrdila bo pregledana posebej oblikovana komisija, nakar bodo upravičenci vpisani v vsedržavno platformo dijakov portnikov.

Status portnika pripada dijaku portniku, ki meče v te kategorije:

• Državni reprezentanti, tako članski kot mladinske vrste ( potrdilo izdana državna portna zveza, pod okriljem Olimpijskega komiteja-CONI)
  • portniki, ki so kandidati za zimske ali letne Olimpijske in Paraolimpijske igre ( potrdilo izda dotična portna zveza pod okriljem Olimpijskega komiteja-CONI)
  • portniki, ki jih imajo državne portne zveze na kandidatni listi potencialnih reprezentantov ( athlete of national interest ( potrdilo izda dotična portna zveza pod okriljem Olimpijskega komiteja-CONI)
  • portniki individualnih portov, ki zasedajo prvih 36. mest v državi v starostni kategoriji v kateri meč dijak (arhitettura, gimnastika, plavanje, smučanje, kolesarstvo, ah) ( potrdilo izda dotična portna zveza pod okriljem Olimpijskega komiteja-CONI)

Za kolesarstvo pridejo v poev sledeči rezultati:

• Prvih pet mest na državnem prvenstvu;
  • Prvih pet mest na državnih tekmah gorskega kolesarstva in BMX;
  • Prva tri mesta na deželnem prvenstvu (za zvrst kolesarstva ter starostno kategorijo).

Poklicni portniki, po zakonu 91/1981, ki nastopajo v naslednjih državnih prvenstvih :

• Nogomet : A,B,C liga, Primavera, CN Experimental U18 A in B liga; U17,U16,U15 A,B,C liga;
  • Koarka : moka A liga, ( potrdilo izda dotična portna zveza ali zbor ligaev pod okriljem Olimpijskega komiteja-CONI)

V A ligi bodo za odličnost uporabljene nove športne discipline, ki se igrajo v A, A1, A2 ligi v B ligi:

• Moki nogomet: Državna D liga; Državno prvenstvo Juniores (u 19); nogometai, ki sodelujejo pri deželnih in državnih nogometnih zborih.
  • Ženski nogomet: A in B liga, državno prvenstvo Primavera, U17 in U15, nogometaice, ki sodelujejo pri deželnih in državnih nogometnih zborih.
  • Mladinske kategorije: portniki, ki so v zadnji veljavni sezoni 2020/21 nastopili v mladinskih kategorijah na državnem finalu
  • Koarka: A2 v B moki ligi, A1 v A2 ženski ligi;
  • Odbojkarji-ce: A1, A2, A3, B in C liga za moke ter A1, A2, B1, B2 in C liga za dekleta.
  • Moka prvenstva: Excellence U19, U17, U15; Zlato U20, U19, U17, U15 (na primer za odličnost), Elite U16.
  • Žensko prvenstvo: Elite U19, U17, U15, (velja za deželo, v katerih ta prvenstva potekajo).
  • Ragbi: liga v odličnosti;
  • U 19 Elite
  • Vaterpolo: A1, A2 ter B liga, tako v moki kot ženska kategorija.
  • Mladinsko prvenstvo U20, U18, U16 do U14.

(potrdilo izda dotična portna zveza ali zbor ligaev pod okriljem Olimpijskega komiteja-CONI

Notranjo komisijo sestavljajo g.ravnateljica in oba profesorja telesne in portne vzgoje.

Notranjo komisijo sestavljajo oba profesorja telesne in portne vzgoje ter ravnateljica.

Kako dostopati do storitve

Obrazec dostavite v tajništvo za oddajo vloge.

Mesta, kjer se izvaja storitev

Kaj rabiš

Obrazec za registracijo.

Roki

Ni rokov.

Stiki

Tel.: +39 040 568482

E-naslov: tsps010006@formazione.it

Struktura, odgovorna za storitev

Nadaljne informacije

Za več informacij o storitvi se obrnite na tajništvo.

Status športnika daje študentom in dijakinjam (v nadaljevanju športniki) možnost, da so v času uradnih tekmovanj in treningov oproščeni plačila šolnine.

Kratek opis

Študentsko-športniški projekt na visoki ravni.

Oznake: Servizi