Izvršni svet/Executive Council

Organ upravljanja šole, izvoljen iz sveta šole.

Tipologija

Kolegialni organ

Kaj počne

Zavodski svet izvoli iz svoje srede člane izvrnega sveta. Izvrni svet sestavljajo poleg ravnateljice, tajnika ole in predsednika zavodskega sveta po en predstavnik staršev, profesorjev in dijakov, članov zavodskega sveta. Izvrni svet pripravlja proračun in obračun ter vodi delovanje zavodskega sveta; skrbi tudi za izvajanje sklepov zavodskega sveta. Izvrni svet odloča na predlog posameznih razrednih svetov o disciplinskih postopkih na primeru hujih prekrkov.

Izvršni svet je organ upravljanja šole, ki ga izvoli svet šole . Njegova naloga je preveriti, ali so vse upravne dejavnosti šole skladne z zakonodajo ter učinkovite z ekonomskega in finančnega vidika.

Svet šole izmed svojih članov izvoli člane izvršilnega odbora. Izvršni svet sestavljajo poleg ravnatelja, tajnika šole in predsednika sveta šole še predstavniki staršev, učiteljev in učencev, ki so člani sveta šole.Izvršilni svet pripravlja proračun in računovodski predračun. in vodi dejavnost zavoda svet; Skrbi tudi za izvajanje sklepov sveta šole.

O disciplinskem postopku v primeru hujših kršitev odloča izvršni odbor na predlog svetov posameznih razredov.

Glavni štab

Oznake: Notranja ureditev / organigramma