JEZIKOVNI LICEJ / LANGUAGE HIGH SCHOOL

JEZIKOVNI GIMNAZIJA Ob predmetniku Odlikujejo ga petletni pouk angleščine, nemške in ručne tudi ob prisotnosti učiteljev izvirnih govorcev , komunikacijski pristop in dinamične sporazumevalne in učne aktivnosti pri učenju sodobnih jezikov in latinščine ter medkulturno učenje. Čemu na jezikovni licej? Ste zgovorni, radovedni in ustvarjalni? Spretno deskate po svetovnem spletu? Prebirate knjige v izvirniku in gledate filme v originalu? Ste nadarjeni za pisanje in prevajanje? Radi potujete in spoznavate devet krajev in ljudi? Se naučujete nad učenjem novih jezikov in kultur? Če ste srednješolec, boste v prihodnosti našli najboljšo dinamiko. Jezikoslovna gimnazija je namenjena študiju več jezikovnih in kulturnih sistemov.

Učni načrt

Srednja šola

Struktura poučevanja

LICEJ FRANCETA PREŠERNA

Cos'è

V srednji šoli pišemo o/omogočamo/razvijamo: Pridobil/a si bo:

L iroko humanistično-znanstveno pripravo;

L aktivno znanje petih modernih jezikov;

L spretnost analitičnega in primerjalnega branja književnih in drugih besedil v slovenčini, italijančini, anglečini, nemčini in ručini;

L medkulturno znanje;

L poznavanje likovnih in multimedijskih umetniških izrazov;

L vzgoja za fleksibilnost, prilagodljivost, sodelovalnost;

L vzgojo za mir, sprejemanje in spotovanje bližnjega;

L podjetniki duh .

Študenta usmerja h poglabljanju in razvijanju znanja in spretnosti, k razvijanju spretnosti, potrebnih za sporazumevalno obvladovanje treh jezikov, poleg italijanščine, ter kritično razumevanje zgodovinske in kulturne identitete različnih tradicij in civilizacij.

Pouk bogatijo tudi:

• projekti medkulturnega in medpredmetnega sodelovanja ter spletna partnerstva z evropskimi olami;
  • jezikovni tedni/delo ob učenju v angleko in nemško govoreči državi;
  • izmenjava z rusko olo;
  • zunanje preverjanje znanja angleščine (Cambridge University), nemškega (Zertifikat Deutsch), in ruskega jezika (TRKI);
  • možnost poletnega dela in jezikovnega tečaja v angleko in nemško govoreči državi.

Jezikovni gimnazijski tečaj vključuje razvoj spretnosti treh tujih jezikov z doseženo stopnjo obvladovanja najmanj stopnje B2 »Skupnega evropskega jezikovnega okvira« za jezik in kulturo 1 in stopnjo obvladovanja pri najmanj raven B1 za jezik in kulturo 2 in 3. Usposabljanje vključuje stalno uporabo tujega jezika. Študentom omogoča izmenjavo izkušenj jezikovne komunikacije in razumevanja tuje kulture z medkulturnega vidika. Zato je razvijanje zavesti o kulturnih podobnostih in razlikah temeljno, nepogrešljivo v stiku z drugimi kulturami, tudi znotraj naše države.

Kako narediti

Digitalno se lahko uporablja na različne načine https://unica.editore.gov.it/it/orientation/iscrive.

Za vpise v prve razrede jezikovne gimnazije je vsako leto januarja na voljo spletni postopek na spletni strani MIUR, do katere dostopate s spodnjim gumbom.

tsps010006@formazione.it