ZNANSTVENI LICEJ UPORABNIH ZNANOSTI / SCIENTIFIC HIGH SCHOOL OF APPLIED SCIENCE

Pogumno v današnjem svetu! Pogumno v današnjem svetu! ZNANSTVENI LICEJ SMER UPORABNIH ZNANOSTIOb predmetniku Ob temeljni matematično-naravoslovni izobrazbi nudi ta smer dijakom tudi poglobljeno znanje iz humanističnih ved. Program znanstvenih predmetov Dopolnjuje informatiko, če imate kakršna koli vprašanja, poučujemo tudi v računalniku učilnici. Oglejte si informacije o naši biologiji, poglejte Zemlji v znanosti, če preučujete laboratorije, izvedite več o najpomembnejši goloti, iz istega lahko najdete informacije, o katerih sem povedal v Svet okoli nas.

Učni načrt

Srednja šola

Struktura poučevanja

Inštitut

Cos'è

Ob temeljni matematično-naravoslovni izobrazbi ponuja ta smer dijakinjam in dijakom tudi poglobljeno znanje iz humanističnih ved. Program znanstvenih predmetov Dopolnjuje informatiko; pouk tega predmeta poteka tudi v računalniku učilnice. Glej informacije o naši biologiji, glej, glej Zemljo v znanosti, če vidimo laboratorije na svetu v treh golotah na svetu, z istega zornega kota, ki sem ga povedal na prvem mestu.

Poleg osnovne matematične in naravoslovne izobrazbe ta specializacija dijakom in dijakom ponuja tudi poglobljeno humanistično znanje. Program znanstvenih predmetov dopolnjuje program informatike; tudi ta tečaj je potekal v računalniški učilnici. Večina pouka biologije, kemije, znanosti o zemlji in fizike poteka v laboratoriju ali na terenu in študentom ponuja priložnost, da iz prve roke odkrijejo zakone, ki vladajo naravi in svetu okoli nas.

Ponosne škatle:

• znanje informatike za boljše reevanje problemov, povezanih z znanostjo, ter za kritično in ozaveščeno uporabo spletnega omrežja;
  • znanje za delo v laboratoriju, to metodo zbiranja, sortiranja, urejanja ter dokumentiranja podatkov;
  • poglobljeno znanje matematike in drugih znanstvenih predmetov v povezavi tudi s praktično uporabnostjo;
  • ob temeljni znanstveni izobrazbi tudi humanistično kulturo.

Pouk bogatijo tudi:

• znanstvena predavanja ali naravoslovju, fiziki in matematiki;
  • projekti na znanstvenem področju v okviru načrta Znanstvene diplome v sodelovanju z univerzo v Trstu;
  • tekmovanje na področju matematike, fizike in naravoslovja;
  • delo ob učenju predvsem na raziskovalnih inštitutih;
  • sodelovanje tudi na projektih s humanističnega področja.
Za kaj je

Znam začeti, zakaj znam, matematika, fizika v informatiki?

Vas veseli delo v laboratoriju in raziskovanje na terenu?

Bi radi/e obTEMeljni znanstveni izobrazbi poglobili/e tudi različne jezike, humanistične predmete in risanje?

Potem se vpiite na licej uporabnih znanosti!

Dobil boš:

• poznavanje IT za boljše reševanje problemov, povezanih z znanostjo, ter za kritično in informirano uporabo interneta;
  • znanje za laboratorijsko delo, tj. metode zbiranja, razvrščanja, urejanja in dokumentiranja podatkov;
  • poglobljeno znanje matematike in drugih znanstvenih predmetov v povezavi s praktično uporabnostjo;
  • poleg osnovne znanstvene izobrazbe tudi humanistično kulturo.

Pouk popestrijo tudi:

• znanstveni pouk naravoslovja, fizike in matematike;
  • projekti na znanstvenem področju v okviru načrta Scientific Diploma v sodelovanju z Univerzo v Trstu;
  • tekmovanja s področja matematike, fizike in naravoslovja;
  • delo med študijem, predvsem na raziskovalnih inštitutih;
  • tudi sodelovanje pri projektih s področja humanistike.

Za kaj je

So vam všeč znanstveni predmeti, kot so naravoslovje, matematika, fizika in računalništvo?

Vam je všeč delo v laboratoriju in raziskovanje na terenu?

Bi radi poleg osnovne znanstvene izobrazbe študirali različne jezike, humanistiko in risanje?

Potem se vpiši na ŠPŠ!

Kako narediti

Digitalno je mogoče prenesti na različne načine https://unica.editore.gov.it/it/orientation/iscrive .

Za vpise v prve razrede znanstvene gimnazije – uporabna strokovna možnost je spletni postopek na voljo vsako leto v januarju na spletni strani MIUR, do katere lahko dostopate s spodnjim gumbom.

Libri

Predmetnik za licej uporabnih znanosti/Textbooks
THE. II. III. IV. V.
Slovenčina 4 4 4 4 4