ZNANSTVENI LICEJ / Scientific High School

Z mislijo v svet! Z razumom na svetu! ZNANSTVENI LICEJOb predmetniku Znanstveni licej povezuje znanstveno in humanistično kulturo ter krepi spoznavne in ustvarjalne sposobnosti. Najprej morate poznati matematiko v metodi, če želite vedeti matematiko, fiziko v zgodbi. Dijaki ičejo devet izzivov in s poznavanjem velikih filozofov preteklih obdobij odkrivajo vsestranski razvoj človeka.

Učni načrt

Srednja šola

Struktura poučevanja

Inštitut

Cos'è

Znanstveni licej povezuje znanstveno in humanistično kulturo ter krepi spoznavne in ustvarjalne sposobnosti. Dijakinje in dijaki usvajajo temeljito znanje in metodo, ki so značilne za matematiko, fiziko in naravoslovje, ter ob pomoči velikih filozofov spoznavajo vsestranski
razvoj človeka.

Znanstvena gimnazija povezuje znanstveno kulturo s humanistično ter krepi kognitivne in ustvarjalne sposobnosti. Dijaki pridobijo poglobljena znanja in metode, značilne za matematiko, fiziko in naravoslovje ter s pomočjo velikih filozofov spoznavajo vsestranski razvoj človeštva.

Ponosne škatle:
  • temeljito in iroko znanstveno in humanistično izobrazbo;
  • sposobnost znanstvenega kritičnega razmišljanja;
  • vpogled v velika odkritja in teoretsko poglabljanje;
  • znanje latinskega jezika in kulture;
  • osnove logičnega razmišljanja;
  • poglobljeno znanje matematike načinov njene praktične uporabnosti.

Pouk bogatijo tudi:

• stiki z najpomembnejšimi znanstvenimi ustanovami v Trstu;
  • projekti iz matematike, fizike in kemije v okviru načrta Znanstvene diplome v sodelovanju z univerzo iz Trsta;
  • znanstvena predavanja o sodobnih tematikah v sodelovanju s Centrom za gensko inženirstvo in biotehnologijo (ICGEB) in olo SISSA;
  • tevilno tekmovanje na znanstvenem in humanističnem področju;
  • medpredmetno povezovanje;
  • pouk znanstvenih predmetov z metodologijo CLIL.
Za kaj je

Vas zanima matematika, fizika, naravoslovje, obenem pa so vam več literarni predmeti, zgodovina in risanje?

Vas zanima spoznati, kako so se različne misli v različnih zgodovinskih obdobjih razmišljale o temeljnih življenjskih vpraanjih in si nanja odgovarjale?

Prvič, ko sem začel srednjo šolo, sem šel na najboljšo izbiro.

Dobil boš:

• poglobljeno in široko znanstveno in humanistično izobrazbo;
  • spretnosti znanstvenega kritičnega mišljenja;
  • poglobljena analiza glavnih odkritij in teoretična analiza;
  • poznavanje latinskega jezika in kulture;
  • osnove logičnega mišljenja;
  • poglobljeno znanje matematike in njene praktične uporabe.

Pouk popestrijo tudi:

• stiki z najpomembnejšimi znanstvenimi ustanovami v Trstu;
  • projekti iz matematike, fizike in kemije v okviru načrta Scientific Diploma v sodelovanju z Univerzo v Trstu;
  • znanstvena predavanja o aktualnih temah v sodelovanju s Centrom za genetski inženiring in biotehnologijo (ICGEB) in šolo SISSA;
  • številna tekmovanja na znanstvenih in humanističnih področjih;
  • interdisciplinarno povezovanje;
  • poučevanje znanstvenih predmetov po metodologiji CLIL.

Za kaj je

Vas zanimajo matematika, fizika, naravoslovje, radi pa imate tudi literarne predmete, zgodovino in risanje?

Vas zanima, kako so različni misleci v različnih zgodovinskih obdobjih razmišljali in odgovarjali na temeljna življenjska vprašanja?

V tem primeru je najboljša izbira znanstvena gimnazija.

Kako narediti

Digitalno se lahko uporablja na različne načine https://unica.editore.gov.it/it/orientation/iscrive .

Za vpise v prve razrede znanstvene gimnazije je vsako leto v januarju na voljo spletni postopek na spletni strani MIUR, do katere lahko dostopate s spodnjim gumbom.

Libri

Predmetnik za znanstveno licej/Textbooks
THE. II. III. IV. V.
Slovenčina 4 4 4 4 4